Červen 2012

Díl 3.

3. června 2012 v 10:25 1. série: Oblast Endor
Cesta do města Lilypad ubíhala rychle, ale Johny si ještě nemohl dovolit jít na stadion, neboť jeho jediným Pokémonem byl Totodile, a zápas probíhal stylem 2vs2. Pořád se díval na stromy, na cestu, do vody tekoucí kolem, nad sebe, ale pořád žádného Pokémona nemohl najít.
,,Johny, nechceš si chvíli odpočinout? Už se tu zdržujeme asi 2 hodiny, a zatím si nikoho nenašel.. A když jsme konečně někoho potkali, tak jsi nespokojenej! Nemůžeš se spokojit třeba s Weedlem?"
Johny nadhodil nechápavý výraz: ,,S Weedlem se nespokojí téměř nikdo..."
Lucy si jen odfrkla a sedla si na zem. Johny se pořád díval kolem
,,Víš co? Já si tady s Chikoritou sednu a uděláme tu tábor. Už je skoro večer, dál už se nedostaneme. A ty si tady můžeš hledat Pokémony."
,,Dobře, jak chceš." A s Totodilem na rameni se vydal do lesa.
Po chvíli dorazil na menší mítinku ohrazenou stromy. Na tom, který mu byl nejblíže, seděla Taillow.
,,To je Pokémon pro mě!" Vykřikl radostí Johny.
,,To, todile!" Promluvil Totodile směrem k Taillow.
Taillow uslyšela hluk, který byl za ní, a otočila se na Totodila. Pak se ovšem lhostejně odvrátila a věnovala se pojídání bobule, kterou našla na stromě.
Totodile se nejdřív nechápavě podíval, a potom začal naštvaně poskakovat a rozhazovat rukama.
,,Použij Vodní dělo!"
Proud vody letěl na Taillow. Ta jen seskočila a začala plachtit. Potom nabrala směr na Totodila a použila Křídlový útok.
,,Odpověz Kousavým útokem!"
Totodile se rozběhl vstříc ptačímu pokémonovy s otevřenou pusou. Taillow stále letěla. Když se střetli, Totodile kousnul Taillow do křídla, ale ta v něm měla nastřádanou energii, a tak pevně vzdorovala. Dlouho se takto přetahovali, točili na místě a poskakovali sem a tam.
Taillow se nakonec podařilo dostat pryč se sevření Kousavého útoku, přešla do Klovavého a její zobák narážel do Totodilovi hlavy. Johny v tu chvíli nevěděl to dělat, Totodile pořád musel snášet klování Taillow. Náhle ho napadlo:
,,Totodile, Lebeční náraz!"
Totodile se prohnul v nohách, pak se odrazil, a jeho hlava celou plochou narazila na Taillow. Ta odlétla do vzduchu, a pak začala volně klesat.
,,Pokéballe leť!"
Johny hodil Pokéball na padající Taillow, která do něj vstoupila. Když spadl na zem, Pokéball se chvíli klepal. Johny napjatě čekal, jak to dopadne. Pokéball se stále klepal. Chvíle byla napjatá nervozitou. Nakonec pohyb ustal, a ozvalo se cvaknutí, které ohlašuje chytnutí Pokémona.
,,Hurá, mám Taillow!" Řekl Johny a sebral Pokéball se svým nově chyceným Pokémonem. ,,Pojď ven!"
Ptačí Pokémon vyletěl z Pokéballu a kývnul na Johnyho.
,,Jsem rád že tě mám v týmu. Copak umíš za útoky?"
Johny namířil Pokédex na Taillow.
,,Taillow, vlaštovčí pokémon. Má kurážného ducha, díky kterému se odvážně pouští i do silných nepřátel. Létá v horkých klimatech. Tato Taillow umí: Klovavý útok, Křídlový útok a Rychlý útok."
,,Výborně. Teď tě půjdu předvést Lucy."
Už zapadalo slunce, když se vrátili do tábora. Lucy seděla s Chikoritou u ohně a jedla sendviče. Jak spatřila Johnyho, hned spustila:
,,Konečně si tady. Víš že se tu po tobě sháněl jeden kluk?"
,,A kdo?"
,,To mi neřekl, ale že prý se s tebou chce vidět. A protože si tady nebyl, řekl, že se sejdete ve městě Lilypad."
,,No tak to se na něj těším."

Pokračování příště...